Viete,aký typ postavy máte a aký strih šiat zvoliť?

Pekné oblečenie dokáže vyzdvihnúť osobnosť svojho nositeľa.

 

Krajčírske umenie spočíva aj v tom, že dokáže vyzdvihnúť prednosti a zakryť nedostatky akejkoľvek postavy. Jablko či hruška nie sú len ovocie a pravítko, hodiny či trojuholník nemusia byť len v školskej taške. Sú to najčastejšie typy postáv, s ktorými sa stretávajú tvorcovia oblečenia.

 

Je úplne normálne, že mnoho žien má tzv. nekonfekčný typ postavy. Čo to znamená? Každá žena je inak krásna a každá reprezentuje iný typ postavy. Niektoré majú väčšie prsia a boky a štíhly pás, iné naopak štíhle nohy, no obvod pása a hrudníka nie je podľa ich predstáv. Čo s tým? Ak sa spoľahnete napríklad na veľkovýrobcov, ktorí dovážajú zdravotnícke oblečenie z tretích krajín, môže sa stať, že si kvôli väčšiemu obvodu hrudníka zbytočne zvolíte o dve čísla väčšie oblečenie, než vaša postava potrebuje. Prípadne že budete kvôli väčšiemu obvodu bokov v nohaviciach zbytočne “plávať”. Veľkou výhodou našej firmy Perlička je, že každý kus nášho zdravotníckeho oblečenia je ručne šitý. To nám dáva priestor nielen na to, aby sme ho prispôsobilli vašim krivkám presne na mieru, ale aj na to, aby sme vytvárali stále nové strihy, ktoré dokážu zvýrazniť alebo zakryť na postave presne to, čo potrebujete. Toto letné obdobie je obdobím zdravotníckych šiat a my máme na výber mnoho strihov. Poradíme vám pri ich výbere.

 

Oblečte sa podľa svojho typu postavy

“Pravítko” - ultraštíhlej postave s menším obvodom hrudníka obtiahnuté elastické oblečenie viac uškodí ako pomôže, vynikajúco však na nej vyzerá splývavé mierne voľné oblečenie. Presne toto spĺňajú šaty MIA z elastického matného saténu. Nie je to “tričkový” materiál a nie je ani do takej miery elastický ako úplet, zato však nádherne splýva na postave bez toho, aby jej pridával kilá navyše.

“Jablko” - štíhle nohy, avšak väčšie bruško a prsia. Nesúmernosť v hornej časti postavy sa dá vyriešiť dobrým strihom. Fantasticky to zakamuflujú šaty nového strihu JANKA, ktoré sú z pohodlného elastického úpletu, v hornej časti voľnejšie, pod pásom jemne stiahnuté gumičkou a dolu rovné. Sami si tak môžete regulovať “voľnosť” vrchnej časti vašich šiat. Pôsobia moderne a jemne ležérne. Zmestí sa do nich aj väčší obvod hrudníka a zamaskujú prípadne aj väčšie bruško. Nehovoriac o tom, že sú výbornou voľbou aj v tehotenstve.

“Hruška” - pomerne častý typ postavy u žien, ktoré majú útlejšie ramená, hrudník a pás, zato príroda ich obdarila širšími bokmi. Tu sú vhodné šaty Á-čkového strihu, alebo so zaujímavými detailami, priťahujúcimi pohľad na hornú časť postavy. Tu je vynikajúcou voľbou nový model šiat IVKA s prestrihnutou vrchnou časťou pod hrudníkom a krásne krojeným výstrihom do V, alebo šaty MIA z elastického úpletu, ktoré majú orientálny výstrih.

“Presýpacie hodiny” - najženskejšiemu z typov ženských postáv najviac pristane elastický úpletový model šiat OĽGA s predným zipsom po celej dĺžke. Princessový strih s pasportami krásne zvýrazní pás, čím vás opticky zoštíhli.

 

TIP NA ZÁVER

Dámy s väčším obvodom hrudníka a mohutnejšími ramenami by si určite mali zvoliť šaty s V-éčkovým výstrihom, ktorý opticky predlžuje a zoštíhľuje krk.