Úžasné oblečenie pre úžasných (nielen) zdravotníkov

PERLIČKA sa za roky svojho pôsobenia na trhu zdravotníckeho oblečenia zďaleka nešpecializuje iba na zdravotníkov! Máme omnoho viac náročných zákazníkov. Napríklad....

Kozmetičky/kaderníčky/manikérky/pedikérky

Robia ženy aj mužov krásnymi a my skrášľujeme ich. V dnešnej dobe majú vysoké nároky na kvalitné oblečenie aj tieto profesie. Ani tu už nie sú v móde iba biele plášte. Svet kaderníčok a kozmetičiek hýri farbami, ktoré by mohli skončiť na pracovnom oblečení. Kozmetičky a manikérky trávia väčšinu svojho pracovného času posediačky. A napokon...značka. Farebnosť, strih a potreba korporátnej identity, aby všetko spolu ladilo a vytváralo harmonický dojem pre zákazníka už pri vstupe do salónu.

Tieto požiadavky idú ruka v ruke s nárokmi na pracovné oblečenie, ktoré by malo ladiť s interiérom a celkovým dizajnom ich značky. Zhrnuté a podčiarknuté – módne, vo všetkých farbách, aby ich bolo možné zladiť s interiérom a značkou, odolné voči nečistotám, resp. vyprateľné na vysokých teplotách a nekrčivé. Kaderníčky potrebujú viac prídavných vreciek na klipsy, štipce, spony, hrebene, atď... A tak sa dostávajú na rad niektoré naše strihy, ktoré sú obľúbené práve u týchto profesií. Najčastejšie si vyberajú dlhé keprové neelastické blúzky Elizabeth vo výrazných farbách, doplnené elastickými, zužujúcimi sa nohavicami Tina. Výhodou neelastických keprových modelov v zložení 35% bavlna a 65% polyester je nízka krčivosť, jemnosť, ktorá zbytočne nehreje v letných mesiacoch a odolnosť voči vysokým teplotám. Keďže často ide o mladé dámy, ktoré sledujú módne trendy, dopĺňame náš sortiment o moderné strihy mikín v širokom spektre farieb.

Ošetrovateľky a opatrovateľky

Ženy v týchto náročných profesiách si zaslúžia obdiv. Sú to naši pravidelní zákazníci s veľmi špecifickými potrebami. Mnoho dám z našej krajiny, pracujúcich v sociálnej sfére v zahraničí, si objednáva svoje pracovné oblečenie od nás, pretože sa chcú cítiť komfortne, ale aj pekne. Vedia, že naše oblečenie toho naozaj veľa znesie a že každý strih dokážeme prispôsobiť každej postave. Na otázku: „To šijete iba na Barbie?“ odpovedáme „Šijeme na Barbie každej postavy.“ Moderné zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, denné stacionáre a pod. si tiež budujú svoju korporátnu identitu zamestnancov. Vyberajú si jednotné farby oblečenia pre personál a tu dokážeme vyjsť v ústrety najširšou škálou farieb materiálov na trhu. Trendom posledných rokov tu boli marhuľová, zelená a ružová v rôznych kombináciách s bielou. Výhodou nášho prispôsobivého oblečenia pre tieto profesie je, že ten istý model blúzky alebo nohavíc máme v elastickom aj neelastickom variante (napr. model SISI, SISI stretchSISI úplet) a vieme sa prispôsobiť individuálnym preferenciám jednotlivých zamestnancov. Niekto pri tejto práci, ktorá sa odohráva v neustálom pohybe, totiž preferuje pevnejší materiál a niekto chce voľnosť, ktorú mu poskytujú úplety.

Kuchárky a pracovníčky v stravovacích službách

Od skorého rána v rýchlom tempe, bez prestávky na nohách až do posledného umytého taniera. Horúce prostredie plné pary, pachov a samozrejme množstva škvŕn najrozmanitejšej odolnosti. To je bežný deň v pracovnom prostredí v kuchyniach a výdajniach stravy. Práve tu sa u našich zákazníčok stretávame s najvyšším dopytom po bielom, nezrážanlivom a maximálne odolnom oblečení. Sú to naši najväčší odberatelia bielych keprových nohavíc, bielych tričiek a bielych plášťov alebo ich zimnej verzie – bielych flísových mikín. Výbornou voľbou sú tu zdravotnícke voľnejšie košele, ktoré môžete prať na 90% dookola. Novinkou roku 2021, ktorá v teplejších mesiacoch poteší nielen lekárov a sestry, ale aj iné profesie, preferujúce biele zdravotnícke košele je jemne splývajúci model LORA z elastického matného saténu. Ak by sme mali vymyslieť iné slovo pre pohodlie, určite by to bolo LORA. Výstrih do V, dve postranné vrecká, ľahká padavá elastická tkanina, ktorá zdokonalí aj nekonfekčný typ postavy. Znesie opakované pranie na vysokých teplotách a má na míle ďaleko od hrubej škrobenej bavlny, ktorá sa roky používala napríklad v zdravotníctve.

 

Učiteľky v jasliach a materských školách

Dnešné moderné jasle a materské školy si už začínajú zakladať na vytvorení korporátnej identity s presne určenou farebnosťou a tak stúpajú aj ich nároky na rovnošaty. Milujeme farebnosť škôlok! Tu sa môžeme vyhrať s fialovou, modrou, cyklámenovou a ďalšími odvážnymi farbami, ktoré títo zákazníci požadujú. Keďže vychovávateľky a učiteľky sú celý deň v pohybe s deťmi, väčšina ich požiadaviek smeruje na elastické a úpletové modely, v ktorých sa budú cítiť ako v domácom oblečení. Úpletové nohavice TINA alebo SISI sú v kombinácii s klasickými alebo predĺženými tričkami z 220 g odolného úpletu a mikinami ERIKA alebo PAŤA v rovnakej farbe stávkou na istotu, ktorá garantuje pohodlie po celý deň.