JAR 2021 PRINÁŠA NOVINKU MEDZI MATERIÁLMI!

Zdravotníci, ktorých obliekame sú zvyknutí na to, že každú sezónu prinášame niečo nové. Nové strihy, produkty, či zaujímavé farby a ich kombinácie.

Pre sezónu jar/leto 2021 sme ale siahli po niečom úplne inom.

Spojili sme vaše najobľúbenejšie zdravotnícke  modely s novým materiálom, ktorý si zamilujete nielen v najteplejších mesiacoch roka! Predstavujeme Vám matný elastický bavlnený satén! Keď si raz oblečiete košeľu LORA alebo šaty MIA z tohto materiálu, už sa nebudete chcieť vrátiť ku kepru alebo úpletu. Prečo? Lebo je:

PRÍJEMNÝ – Jemná, ľahká, na dotyk príjemná a navyše elastická tkanina je to pravé pre zdravotnícke oblečenie, ktoré oceníte najmä v teplejších mesiacoch roka. Zabudnite na všetko, čo ste doposiaľ počuli o saténe. Tento materiál nemá nič spoločné s lesklým materiálom, používaným na spoločenské oblečenie. Je to zmes bavlny, polyesteru a elastanu v atlasovej väzbe, ktorá na koži nechladí ani neprehrieva. Oblečenie z elastického bavlneného saténu musíte vyskúšať na vlastnej koži!

NEZRÁŽANLIVÝ – U elastických, obzvlášť bavlnených materiálov je bežná zrážanlivosť až do 5%. Tento materiál sa praním nedeformuje a môžete ho prať dookola hoci aj každý deň. Pranie odporúčame na 60°C, aby ste jeho vzhľad udržali čo najdlhšie bezchybný. Pri našich testoch však zvládlo oblečenie bez problémov aj pranie na 90°C.

PRISPôSOBIVÝ – Vďaka podielu elastanu je oblečenie pružné a naťahovateľné až o 20%. Krásne sa tak prispôsobí postave, nikde netlačí a zároveň je príjemne padavé, čo na postave pôsobí mimoriadne esteticky.

TAKMER NEKRČIVÝ – Nech ho už v rámci testovania porovnávame s akýmkoľvek iným materiálom s obsahom bavlny, radí sa v nekrčivosti na popredné priečky. Ak by sme chceli úplne nekrčivý materiál, musel by obsahovať čistý polyester. My sme však vsadili na kvalitu a príjemný pocit z nosenia, práve preto obsahuje elastický satén až 57% bavlny. Aj napriek takému vysokému obsahu bavlny je oblečenie veľmi málo krčivé, čo ocenia najmä zdravotníci v neustálom aktívnom pohybe.

NEPRIEHĽADNÝ – Nepotrebujete hrubé tkaniny, aby bolo Vaše oblečenie nepriehľadné. My ako výrobcovia neustále bojujeme s tým, aby spod oblečenia nepresvitalo spodné prádlo. 140 gramový elastický matný satén obstál v testoch aj v porovnaní s 200 g keprom. Jednoducho nepresvitá a to aj napriek svojej ľahkosti. Oblečenie z neho ušité je naozaj ľahučké, jemné a napriek tomu úplne nepriehľadné. Takže smelo do šiat košieľ!

VIACFAREBNÝ – Biela je nuda a preto máme tento nový materiál hneď v niekoľkých farbách. Ušijeme Vám z neho šaty a košele v obľúbenej cyklámenovej, tmavej tyrkysovej, tmavomodrej a samozrejme na želanie aj v základnej bielej. Dobrou správou je, že oblečenie ušité z elastického matného saténu nestráca farby ani po viacnásobnom praní.


CHCEM ZDRAVOTNÍCKE OBLEČENIE Z ELASTICKÉHO MATNÉHO SATÉNU

Už dnes si môžete vybrať z našich top zdravotníckych modelov v matnom saténovom prevedení a to šaty MIA, alebo zdravotnícku košeľu LORA. V prípade záujmu o ušitie akéhokoľvek iného modelu z elastického matného saténu nás kontaktujte e-mailom: perlicka@perlicka.sk