AKO SA VYBERAJÚ FARBY ROKA V ZDRAVOTNÍCKOM OBLEČENÍ?

Časy, kedy každá zdravotná sestra nosila rovnakú dvojfarebnú naškrobenú hrubú uniformu a lekára bolo možné stretnúť len v neforemných bielych kordových nohaviciach a bielom plášti, sú dávno preč. Našťastie. Móda sa dostala aj na oddelenia a do ambulancií a priniesla nielen nové strihy a materiály, ale predovšetkým farby. Mnohé polikliniky považujú za súčasť identity svojej značky nejakú konkrétnu farbu a tak sa snažia svojich zdravotníkov obliecť do rôznych kúskov oblečenia v jej odtieňoch. Viete aké farby prevládajú v slovenských ambulanciách a nemocniciach? Asi vás neprekvapí, že je to najmä svetlomodrá, svetlozelená a marhuľová. Ani to už však až tak celkom neplatí, lebo z roka na rok sú zdravotníci odvážnejší a neboja sa siahnuť aj po výraznejších farbách či dokonca vzoroch. 

My v Perličke to považujeme za správne. Zdravotníci sa stretávajú dennodenne s bolesťou. Prichádzajú za nimi ľudia plní obavy alebo strachu o vlastné zdravie. A farby dokážu pôsobiť naozaj zázračne upokojujúco alebo rozveseľujúco. Keďže neustále sledujeme trendy aj v zahraničí, všímame si, ktoré farby hrajú v danom      roku najviac prím.  

Chcete vedieť ako vzniká výber farby novej kolekcie? Je to jednoduché!

• Najčastejšie o tom rozhodnú módni tvorcovia, ktorí danú farbu korunujú už namódnych mólach a my si povieme: „prečo nie?“ Ak je fashion trendom banánová žltá alebo ostro fialová, my ako tvorcovia zdravotníckeho oblečenia musíme byť prví, ktorí si túto farbu dokážu predstaviť na zdravotníkoch každého veku a typu postavy a následne to môžeme pretaviť do nových častí zdravotníckeho oblečenia. Mimochodom, jar prináša pastelové odtiene a orgovánová vás naozaj nadchne!

• Druhý spôsob rozhodovania o TOP farbe sezóny sú samotní zdravotníci. Pretože každá žena vie, že čierna zoštíhľuje, no máloktorá zdravotníčka má chuť obliecť sav práci do čiernej dostala sa na piedestál roku 2021 tmavomodrá, alebo tzv. navy blue farba. Tento odtieň je nádherný a moderný a skvele sa hodí nielen na pánske nohavice, ale aj dámske šaty, mikiny, nohavice a sukne, alebo na tričká v kombinácii s bielymi nohavicami. Momentálne najšmrncovnejší zdravotníci nosia košele a šaty značky Perlička z elastického matného saténu v navy blue farbe – materiáli leta 2021

• Tretí spôsob je najkreatívnejší. V našej firme totiž neustále tvoríme a motivujeme kolegyne k vymýšľaniu nových strihov a kombinácií. Tak napríklad vznikli úžasné úpletové smaragdovo-zelené šaty s olemovaním vo farbe magenta. Keď sme túto kombináciu zbadali na hotovom modeli, povedali sme si WOW! Potom sme ju ukázali niekoľkým zákazníkom a bolo z toho niekoľko ďalších WOW WOW WOW! A tak sa už šije nová letná prekvapivo sýtofarebná kolekcia.

Sledujte našu stránku a ak máte požiadavku na vyhotovenie zdravotníckeho oblečenia v akejkoľvek farbe, neváhajte a napíšte nám!